Wypadanie włosów, depresja i zawroty głowy u kobiety

Witam!wypadają mi włosy od kilku lat garściami, w zeszłym roku wpadłam w depresję, czasami mam kołatanie serca, dużo śpię.Mam zawroty głowy. Zrobiłam wyniki TSH 2.180 FT 415.7 objętość pr. płata 5.04 i dwa niewielkie guzki lite,objętość lew.płata 4.42cm i drobna torbielka koloidowa wielkości 3mm.Moja mama choruje na niedoczynność.endokrynolog zaproponował eutyrox 25, na początku pół tabletki potem całą. czy to słuszne gdzie wyniki są prawidłowe?Ilona

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam Pani Ilono!

Nie jestem lekarzem, zatem nie będę interpretowała wyników Pani badań ani ustosunkowywała się do leków, jakie przepisał Pani lekarz endokrynolog. Liczę, że w tej kwestii wypowiedzą się lekarze. Chciałabym się odnieść jednak do tego, że Pani depresja może być sprzężona z zaburzeniami hormonalnymi. Zawroty głowy, złe samopoczucie, kołatanie serca, senność może wynikać z problemów hormonalnych, nie tylko z zaburzeń depresyjnych. Niewykluczone też, że długotrwała choroba natury hormonalnej przyczyniła się u Pani do rozwoju depresji. Wspomniała Pani jedynie o Euthyrox 25, a czy bierze Pani jakieś leki na depresję? Czy leczy się Pani u lekarza psychiatry albo uczęszcza na psychoterapię? Proszę pamiętać również, że lek, który Pani zażywa, może dawać różne skutki uboczne. Wśród objawów niepożądanych po zażyciu Euthyrox wymienia się: niepokój, zaburzenia snu, spadek wagi ciała, nadmierną potliwość, przyspieszenie czynności serca, podwyższenie ciśnienia tętniczego, uczucie kołatania serca, bóle głowy, skłonność do biegunek, bóle w klatce piersiowej, wypadanie włosów itp.

Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Dzień Dobry Pani,

Na Pani pytanie może odpowiedzieć tylko lekarz prowadzący, który zna historię leczenia i reakcję na leczenie.

Z życzeniami wszystkiego najlepszego,
Irena Mielnik-Madej