Dlaczego niemowlę potrząsa główką?

Witam. Moja coreczka ma 8 miesiecy. Jakies 3 dni temu zaczela potrzasa glowa w gore I dol (jakby pokazywalam "tak"). Czasami robi to dwa, trzy razy pod rzad. Robi to lezac plasko lub gdy trzymamy ja w lezaczku do karmienia. Ostatnio zaczela pocierac uszy ale prewdopodobnie wychodzi pierwszy zabek. Czy jest to normalnie?. Dziecko jeszcze nie raczkuje i nie siedzi. Przewraca sie bez problemu z plecow na brzuszek i odwrotnie. Podejmuje proby podnoszenia pupy. Wykazuje zainteresowanie zabawkami i ludzmi.

Trudno ocenić dziecko bez możliwości jego badania. Może to być zupełnie nic istotnego, ale z drugiej strony mogą to być tez objawy napadowe. Niestety z poziomu portalu tego nie ocenię. Proszę wszystkie wątpliwości rozwiewać u swojego pediatry