Dlaczego nieregularnie miesiączkuję w wieku 40 lat?

Mam 40 lat,nieregularne miesiączki,nie rodziłam,w 12 dniu cyklu miał miejsce stosunek bez zabezpieczenia.Miesiączki nie dostałam.Dokładnie 3 tygodnie od stosunku wykonałam test ciążowy,wyszła bardzo blada ale widoczna druga kreska,piersi od tygodnia bolą tak jak przed każdą miesiączką,szczególnie przy silniejszym dotyku.Nie mam żadnych innych objawów.Dodam że miałam dwia torbiele na jajniku,po czym jeden uległ wchłonięciu,drugi mam nadal.Pobolewanie w okolicy jajników miewam w każdym cyklu i teraz również.Temeperatura ciała utrzymuje się między 36.2°C a 36.6°C.Dodatkowo mam powiększoną jednostronnie tarczyce ale wyniki HTS w normie.Choruje na cukrzyce typu 2 i przyjmuje tabletki Glucophage w dawce 2000 na dobe.Czekam dopiero na wizyte u ginekologa ale bardzo się stresuje.

Witam serdecznie,
najprawdopodobniej jest Pani w ciąży. Druga kresa na teście ciążowym świadcząca o ciąży wcale nie musi być ciemna, wystarczy że się pojawia a test jest pozytywny. Ponadto odczuwa Pani bół piersi co tez jest częstym objawem ciąży.
Proszę wykonać kolejny test a następnie poprosić lekarza o skierowanie na badanie krwi - gonadotropina kosmówkowa Beta HCG

Pozdrawiam
Joanna Wasiluk