Dlaczego odczuwam taki kaszel?

Witam. Dzisiaj drastycznie zmienił się mój kaszel (jestem palaczem, codziennie mam kaszel poranny, trwający maksymalnie 20 minut, a potem odpuszcza cały dzień). Dzisiaj rozpoczęło się standardowo od porannego kaszlu, który trwał około 20 minut po czym, jak zwykle ustąpił. Po godzinie 16:00 do tej pory (jest 2 w nocy w tym momencie) kaszel zamiast potrwać 20 minut, odpuszcza na ten czas, po czym ataki się nasilają. Wyczuwam ropę podczas ataków, mam 20 minut spokoju, po czym zaczyna się drapanie w gardle, a potem kolejny atak kaszlu z towarzyszącym mu dość silnym bólem płuc. Cały czas odczuwam lekką, bo lekką, ale mimo wszystko opuchliznę krtani. Do tego ciągłe uczucie obecności chrypki w gardle, której nie jestem w stanie odchrząknąć. Proszę o radę.

Lek. Michał Lenard

Pana objawy mogą wskazywać na infekcję układu oddechowego. Konieczna będzie wizyta u lekarza rodzinnego, który Pana zbada, wykona badania dodatkowe i zleci leczenie. Pozdrawiam!