Dlaczego odczuwam ten zapach w nozdrzach?

Szanowni Państwo, W ostatnim czasie, w obydwóch przegrodach nosowych widzę (jasno kremowe, lekko białe) wybrzuszenie przy ściankach (na przeciwko siebie). Nie powoduję to bólu, jednak zauważyłem zmianę węchu, czuje nieprzyjemny zapach. Ponadto, często nos jest bardzo suchy, występuje trudność ze smarkaniem. Bliżej gardła jest widoczny biały chropowaty nalot na języku. Od jakiegoś czasu aplikuję wodę morska do nosa, przy stosowaniu lekko piecze, potem czuć poprawę. Mam 20 lat.

Woda morska jest dla śledzi. Wyrzuć to. Te wybrzuszenia to przednie bieguny małżowin nosowych dolnych. Zostaw je w spokoju! W tamtym miejscu każdy ma chropowaty język.