Dlaczego odczuwam to zmęczenie wzroku?

Dzień dobry, od kilku miesięcy mam taki problem iż mam dziwne uczucie w głowie tak jakby pustki lub osłabienia. Pogorszył też mi się wzrok, czuje zmęczenie oczu. Na odległość obraz mi się rozmazuje a na blisko jest dobrze. Do tego dochodzi lekki ból głowy. Często korzystam z telefonu i komputera. Choruje od 10 lat na Nerwice Lękowa, biorę leki Setaloft 50 mg ale już chyba nie działa na mnie tak dobrze jak kiedyś bo od 3 miesięcy mam ciągły lęk i niepokój. Mam silny strach przed omdleniem przez te objawy. Jeszcze dodam że na jasnym tle widzę plamki przed oczami. Jest to spowodowane nerwica czy czymś innym?

Witam serdecznie,

Nerwica i lęki,to w obecnych czasach powszechne zaburzenia/covid,teraz wojna/,które w różny sposób dają znać o sobie także fizycznie i odczuwanie niepokoju również ma formę nadmiernej koncentracji na stanie zdrowia i dopatrywaniu się zagrożenia w każdym objawie.Tak więc wzrok trzeba przebadać /i oszczędzać!/,poza tym dopuścić konieczność relaksu ,zamiast wymuszania na sobie ustawicznej aktywności.Co do psychoterapii -bardzo zachęcam ,także on line,jeśli trudno Panu znależć kontakt stacjonarny.Mamy naprawde mnóstwo pacjentów w podobnym stanie wyczerpania.Pozdrawiam i w razie potrzeby pomogę .