Dlaczego odczuwam ucisk na głowę?

Witam serdecznie, od dwóch dni mam jak by nacisk na glowe, jest ciezka. Doszlo do tego kłucie łączenia ucha lewego od góry z głową. Jak nią ruszam czasem kluje w tym samym miejscu po prawej stronie. Wczoraj przekonałam i myślałam że to z tego powodu. W nocy bolała mnie głowa, sen nie pomógł A rano tabletka załatwiła sprawę. Jednak teraz doszedł ból karku, głowa nie boli ale mam suchy nos i ciężko przełknąć ślinę . Czy to zwykle przewianie??

Witam! Lekarz POZ, badanie fizykalne, podstawowe badania laboratoryjne z poziomem cukru, elektrolitów, TSH. W zależności od wyników dalsze postępowanie. Nie można wykluczyć podłoża napięciowego/emocjonalnego. Jeżeli badania wypadną prawidłowo, należy rozważyć przyczynę nerwicową - konsultacja w Poradni Zdrowia Psychicznego lub "odpowiednikiem prywatnym. Pozdrawiam W. Łuczkowski.