Dlaczego paznokieć jest żółty, a skóra łuszczy się i pęka?

Witam. Mam 34lata. Moj problem to paznokcie u ręki (2szt) oraz stopa lewa gdzie paznokieć jest zółty i skora na tym palcu bardzo sie łuszczy i pęka. Od kilku tygodni rowniez na piecie. Dostalam masci i lakier do paznokci ale one sobie nie radzą. Nic się nie zmienia. Pimafucort, Clotrimazolum, Loceryl Pytanie mam jak sie rozprawić z tą grzybicą skutecznie ? Jakie badanie wykonać z krwi czy próbki ze skory i paznokcia ? Ile musze odczekac jesli na te miejsca były nakladane masci ? Czy można poprosci lekarza rodzinnego o recepty na tabletki ?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna wizyta u lekarza dermatologa po badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postepowanie