Dlaczego piecze mnie pierś?

Witam,

ok. 1,5 roku temu uderzyłam się w pierś. Po krótkim czasie wystąpiły ogromne bóle, wystąpiło stwardnienie w piersi. Mammografia nic nie wykazała, mój ginekolog nie przypisał mi żadnych leków - stwierdził, że doszło do zapalenia i że to stwardnienie się wchłonie. Od tego czasu często miałam bóle, stwardnienie pozostało, jest to bardziej pieczenie i jakby ciągnięcie w piersi, stała się jakby odrętwiała, przy dotyku nie boli, nie ma też wycieku, tylko to pieczenie, złe samopoczucie i jakby cały czas stan podgorączkowy - co to może być?

Proszę o pomoc.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,
Pieczenie i drętwienie może być wynikiem podrażnienia nerwów, które przebiegają w okolicy, w której uderzyła się Pani w pierś. Zgrubienie może być wynikiem zrostów po stłuczeniu. Niemniej uważam, że powinna Pani zgłosić się do ginekologa, żeby Panią zbadał. Być może konieczne będzie wykonanie dodatkowych badań jak USG piersi, mammografia.
Na podstawie tego co lekarz stwierdzi, będzie mógł zaproponować Pani leczenie - być może wskazana będzie kilkudniowa kuracja przeciwzapalno-przeciwbólowa.

Pozdrawiam serdecznie