Powiększona pierś - czy to może być coś poważnego?

Witam.

Moja mama ma 64 lata. Od miesiąca boli ją prawa pierś. Tzn. według jej opisu jest to ból skoncentrowany wewnątrz piersi połączony z pieczeniem czy może pewnego rodzaju ciepłem, którego centrum znajduje się właśnie wewnątrz piersi. W ciągu ostatnich kilku dni pierś powiększyła się. Poza tym nie ma żadnych zmian skórnych ani wycieków. Kolor również się nie zmienił. Zapisałem mamę na badanie, ale niestety musimy czekać jeszcze tydzień, a bardzo wszyscy się denerwujemy. Muszę też znaczyć, że mama miała brodawczaka w drugiej piersi jakieś 25 lat temu i został on usunięty operacyjnie. Od tamtej pory nic się nie działo. Ostatnie badanie mammograficzne mama robiła około 10 lat temu, czyli dość dawno.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Ucieplenie i powiększenie piersi może czasami być przejawem nowotworu, więc z pewnością Mama powinna poddać się badaniom lekarskim. Nie potrafię jednak nawet w przybliżeniu podać prawdopodobieństwa czy jest to rak. Wizyta u lekarza rozwieje państwa wątpliwości.

Pozdrawiam serdecznie.