Dlaczego po stosunku mężczyzna dostaje plam na buzi?

Witam! Od jakiegoś miesiąca, w jakiś czas po stosunku, mój mężczyzna dostaje dziwnych czerwonych plam na twarzy. Nawet podczas seksu oralnego. Nie wiemy czym to jest spowodowane i bardzo się niepokoimy. Dodam, że miałam jednego partnera, a on jest moim drugim. Biorę tabletki antykoncepcyjne.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

To nie jest choroba zakaźna. Zmiany zakaźne nie pojawiają się incydentalnie. To fizjologiczna redakcja, wynikająca z rozszerzenia naczyń krwionośnych wskutek orgazmu.

U niektórych osób takie zjawisko występuje fizjologicznie i nie jest to niepokojące.