Dlaczego nie dostaję orgazmu, gdy kocham się z moim mężczyzną?

Gdy kocham się z moim chłopakiem i gdy on mi robi minetkę nie czuję żadnej przyjemności, dlaczego tak jest? Chodź gdy mnie dotyka dostaję dreszczy, ale nigdy jeszcze nie miałam z nim orgazmu...

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Jest Pani młodą kobietą, która odkrywa sferę seksualną. Pisze Pani o tym, że mężczyzna nie może doprowadzić Pani do orgazmu. Warto się zastanowić, czy przeżyła Pani już orgazm, np. we śnie czy poprzez samodzielną stymulację okolic intymnych.
Orgazm u kobiet nieodłącznie związany jest z emocjami i przeżyciami psychicznymi. Dlatego czasem trudno jest go osiągnąć, mimo chęci i starań obu stron. Jeśli samodzielnie jest Pani w stanie osiągnąć orgazm, to zapewne problem jest związany z Pani sferą psychiczną. Można wtedy włączyć partnera w pracę nad poprawą sytuacji. Warto rozpocząć od stopniowych pieszczot sfer erogennych (zaczynając od twarzy, karku, szyi, schodząc coraz niżej). Wspólne budowanie podniecenia i poznawanie własnych ciał może pozwolić Pani zrelaksować się i czerpać więcej satysfakcji z pieszczot partnera.
Jeżeli jednak orgazm nie wystąpił u Pani wcześniej lub mimo starań wciąż ma Pani problemy z jego osiągnięciem, wtedy zachęcam do kontaktu z seksuologiem.

Pozdrawiam