Dlaczego po stosunku swędzi mnie pochwa?

Po stosunku, praktycznie po 2-3 dniach zaczyna mnie swędzieć pochwa - co powoduje nadmierne swędzenie? To trwa parę dni i przechodzi.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Warto, abyście się z partnerem udali do lekarza i wykonali badania, które pozwolą stwierdzić, czy swędzenie, o którym Pani wspomina nie wynika z posiadania chorób pasożytniczych, grzybic, etc. Jeżeli używacie prezerwatywy, to warto zwrócić uwagę również i na to, ponieważ może okazać się, że jest Pani uczulona. Wówczas należałoby zastanowić się, jakie prezerwatywy byłyby najlepsze (jeżeli to może być przyczyną, to może warto wypróbować innych, kupowanych w aptekach). Jeżeli nie jest to przyczyna prezerwatyw, to proszę udać się lekarza ginekologa.
Pozdrawiam