Dlaczego po zastosowaniu tych kosmetyków pogorszył się stan mojej skóry?

Witam. Od 3 dni stosuje Clindacne (rano) i Acnelec (na wieczor). Do codziennej pielegancji cery polecono mi kosmetyki marki La Roche Posay. Nie wiem czy to wina żeli czy kosmetyków, ale od wczoraj stan mojej cery znacznie się pogorszył. Zauwazyłam, że zaczyna mi schodzić naskórek z twarzy, całe policzki są bardzo zaczerwienione, lekko opuchnięte. Czy w takim wypadku powinnam przerwać leczenie, czy też ograniczyć się wyłącznie do Clindacne i Acnelecu, a dodatkowe kosmetyki wprowadzić po pewnym czasie leczenia? Jaki krem polecacie Państwo przy Clindacne i Acnelecu?

Dzień dobry, szanowna Pani przebieg kuracji jest prawidłowy, nie są to objawy wykarczajae poza normę. Łuszczenie, zaczerwienienia i podrażnienie skóry spowodowane jest stosowaniem clindacne i acnelacu. Czy lekarz prowadzący nie uprzedził Pani o objawach jakie będą towarzyszyć kuracji? W informacji jakie zostały załączone do maści takie informacje są zamieszczone. Aby złagodzić objawy zalecam stosowanie pod maści serum z kwasem hialuronowym np. Marki Ava dostępnym w drogerii hebe. Pogorszenie stanu skóry wynika z faktu, że skóra się oczyszcza. Proszę nie przerwać kuracji a wyrazie jakich kolwiek wątpliwości proszę być w kontakcie ze swoim lekarzem prowadzącym.
Pozdrawiam serdecznie