Dlaczego przytkało mi się ucho w wieku 19 lat?

Dzień dobry. Dziś poczułam ze zatkało mi się prawe ucho i odrazu poczułam jakby mi się słabo robiło. Jestem osobą raczej z niskim ciśnieniem ostatnio miałam 100/65 puls ok 75-80. Jestem dość szczupła (ok 52kg, 168 wzrost), dostanę ze przed ok 2 lata żyłam w stresie( miałam dużo objawów ,,nerwicowych”) robione badania u kardiologa (ekg, echo, holter) badania krwi(między innymi: tarczyca, żelazo, witamina b12, itp) badania u neurologa (tk)wszystkie badania wyszły dobrze. Mam pytanie czy to zadanie ucha i poczuje osłabienia może być związany z Niskiem ciśnieniem albo skutkiem stresu. Dodam ze jestem w trakcie miesiączki( może to jest jakiś powód) mam 19 lat. Proszę o poradę. Dziękuje

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

zatkanie ucha może mieć różnorodne podłoża. Z Pani relacji zawartej w pytaniu wynika, że ten objaw pojawił się nagle i poczuła Pani dodatkowo osłabienie, którego wcześniej nie było. Jest Pani osobą o niskim ciśnieniu krwi i normalnych pulsach. Wszystkie te wartości pomimo, że są niższe niż średnia to są one w normie. Wspomina Pani też o stresie, który w ostatnim czasie Pani towarzyszy. Biorąc pod uwagę te objawy, ciężko się wśród nich doszukiwać konkretnej przyczyny. Jako że nie pisze Pani o bólu i wydzielinie z ucha, bólu gardła czy gorączce, nie można powiedzieć, że ten objaw jest spowodowany stanem zapalnym ucha. Z tego też powodu trzeba pomyśleć o konsultacji z laryngologiem, aby sprawdził ucho i gardło. Możliwe, że ma Pani czop woskowiny, co powoduje zatkanie ucha. Ewentualnie, jeśli lekarz nie znajdzie przyczyny, to możliwe, że pokieruje Panią do neurologa, aby sprawdzić, czy ta sytuacja nie ma innego podłoża.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/woskowina

https://portal.abczdrowie.pl/bol-ucha-charakterystyka-przyczyny-leczenie

https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-ucha-srodkowgo

https://portal.abczdrowie.pl/ucho-plywaka

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.