Dlaczego puls spada po leku propranolol?

Witam. Mój puls po propranolol, który biorę w dawcę : rano 10 mg i wieczorem 10 mg spada poniżej 60. Czy mam się czym przejmowac? Czy może się coś stać? Może ograniczyć go do połowy? Jezeli wejde po schodach skoczy pod 70. Duzy wysilek nawet do stowki ale jak siedze i nic nie robie to granice 62-65 puls. Zapisal mi to z powodu nerwicy lękowej bo mialem duze skoki tetna

Witam,

propranolol jest lekiem z grupy b-blokerów- grupy leków stosowanych w nadciśnieniu tętniczym oraz zaburzeniach rytmu serca. Lek ten w niewielkich dawkach stosowany jest wspomagająco w łagodzeniu objawów lęku, niepokoju oraz drżenia samoistnego- nie jest jednak lekiem przeciwlękowym.
Leczeniem nerwicy lękowej powinien zająć się przede wszystkim psychiatra, który dobierze skuteczne i bezpieczne leczenie przeciwlękowe.

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet
gabinetspectrum.pl

To normalne, że puls wzrasta po wysiłku a opada w stanie spoczynku.
nie wiem więc tak naprawdę o co chodzi. Duże skoki tętna jak duże ?
Jeżeli chodzi o nerwicę to radziłby mauczyć się treningu autogennego w celu obniżpenia poziomu hormonów stresowych
Pozdrawiam