Doraźne przyjmowanie leku Propranolol WZF

Witam. Byłam dzisiaj u lekarza, ktory przepisał mi Propranolol wzf 10 mg. Serce mam zdrowe, lecz czasem mój puls jest bardzo wysoki, szczególnie podczas stresów. Z reguły mam niskie ciśnienie. Lek ten mam zażywać doraźnie - tylko w sytuacjach stresowych. Naczytałam się o nim, że nie powinno się go brać doraźnie. Nie wiem co robić. Lekarz mowił, że 10 mg jest tak małą dawką, że mogę go brać doraźnie. Proszę o odpowiedź :)

Witam. 10mg to rzeczywiście mała dawka która może być przyjmowana doraźnie. Nie ma powodów do niepokoju.