Obniżenie dawki leku przy mocnym nadciśnieniu

Witam, mam 34 lata. Od niedawna cierpię na nadciśnienie. Seria badań (dno oka, holter ciśnieniowy i EKG, próba wysiłkowa, USG serca i jamy brzusznej), które wyszły dobrze (poza holterem ciśnieniowym) okazało się, że mam skoki ciśnienia do 196/115 i wysoki puls. Od miesiąca zażywam TRIPLIXAM 10mg 2.5mg 5mg i BISOCARD10mg. Ciśnienie utrzymuje się w normie za to puls czasami spada do 43. Czy mam powody do niepokoju? Czuję się dobrze. Czy powinnam skontaktować się z lekarzem w celu obniżenia dawki?

Renata GrzechociĹska

Puls rzeczywiście jest dosyć niski. Mimo, że dobrze go Pani toleruje proponuję jednak zweryfikować ten stan u lekarza.