Dlaczego rany po operacji się nie goją?

Witam. Mam ogromny problem . Od siedmiu lat nie moge zagoic się , ponieważ po operacji bariatrycznej i usunięcia fałdu skórno-tłuszczowego mam powracające ropnie tkanek miękkich brzucha po skórą. Przeszłam 45 zabiegów usunięcia tych ropni , przetok i martwicy tłuszczu. Towarzyszy mi przy tym ogromny ból . Już nie mam siły i żaden chirurg ie wie jak mi pomóc . Proszę może ktoś znajdzie się kto mi pomoże . Z góry dziękuję .

W takich przypadkach najważniejsze jest wykonanie posiewu, znalezienie patogenu, na pewno jakiejś bakterii powodujące przewlekły stan zapalny z tworzeniem się ropni, dostosowanie antybiotyków do tej bakterii i jeśli antybiotyki nie będą skuteczne rozważenie wykonanie autoszczepionki. Bardzo często dopiero uodpornienie przez zastosowanie autoszczepionki przynosi trwały efekt leczniczy.