Dlaczego skóra jest czerwona po usunięciu pieprzyka?

Dzien dobry, miałam 27 marca usuwanego laserem CO2 niewielkiego pieprzyka na twarzy. Strupek odpadł mi po tygodniu rana jest praktycznie wyrównana z powierzchnia skóry jednak minął miesiąc a miejsce w dalszym ciągu jest bardzo silnie zaczerwienione (nie zaobserwowałam żadnej poprawy przez te tygodnie) miejsce jest wręcz czerwone wyglada to okropnie. Wysłałam zdjęcie do lekarza który wykonywał zabieg i napisał ze to normalne jednak ja boje się że może mi to zostać :/. Smaruje kremem z filtrem50 oraz zwykłym kremem natłuszczam miejsce. Martwię się ze mi to zostanie, jeśli ma zniknąć to po jakim czasie?

Dzień dobry Pani,

zalecam udać się na wizytę do lekarza, aby mógł zobaczyć Pani zmianę po pieprzyku i zalecić dalsze postępowanie.

Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia :)

Dr Izabela Lenartowicz