Dlaczego spóźnia mi się okres 11 dni, pomimo że biorę tabletki antykoncepcyjne?

Witam, trzy miesiące temu przerwałam branie tabletek. Po pierwszym miesiącu brania dostałam okres regularnie, ale miałam go 5 dni. Wtedy też pojawił mi się na twarzy i na szyi trądzik. W tamtym miesiącu dostałam okres i miałam go aż 10 dni, teraz mi się spóźnia 11 dni. Bolą mnie plecy i na dole brzuch. Z pochwy wydziela się biały śluz. Tabletki brałam, ale 6 razy o różnej porze. Z mężem uważaliśmy, jednak około 4 razy nie do końca. Nie wiem co robić. Czego objawem jest ten śluz? Czy mogę być w ciąży, chociaż biorę tabletki? Miałam też zapalenie pochwy. Proszę o szybką odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witaj,
w Twoim przypadku, jeżeli nieregularnie przyjmujesz tabletki antykoncepcyjne istnieje duże prawdopodobieństwo, że jesteś w ciąży. Polecam wykonanie testu ciążowego, ewentualnie wizytę u lekarza ginekologa.

Pozdrawiam!