Dlaczego spuchły mi powieki podczas leczenia?

Dzień dobry Wczoraj byłem u lekarza przepisał mi leki i antybiotyk oraz stwierdził że mam przeziębienie a na następny dzień od zarzucia leków opuchnely mi powieki czy to normalne przy grypie dodam że mało jadłem i bardzo dużo spałem w bardzo ciepłych ubraniach w pokoju który przez cały dzień nie był wietrzony

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry, opuchlizna oczu po zastosowaniu antybiotyku może być objawem alergii na daną substancję czynną leku. Dodatkowo czasami zdarza się, że przyczyną opuchnięcia oczu są choroby zatok, a dokładniej ich zapalenie. W związku z tym warto byłoby udać się do lekarza prowadzącego, który oceni stan pana powiek i wdroży ich ewentualne leczenie oraz zastosuje inny antybiotyk (gdyby przyczyną było uczulenie), który nie będzie pogarszał stanu Pana zdrowia.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/kontaktowe-zapalenie-spojowek-i-powiek

https://portal.abczdrowie.pl/alergia-na-lek

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.