Jak pozbyć się tych problemów z powiekami?

Hej, od 6 dni codziennie mam mocno spuchnięte powieki. Są bolesne i czasem nawet wchodzą mi na połowę oka przez co nie widzę dokładnie. Wydaje mi się że to nie może być alergia ,ponieważ nic nie zmieniałam w ostatnim czasie. Stosowałam maści na powieki (OptiCleaner) i krople do oczu. Co to może być i co mam zrobić żeby wszytko wróciło do normy?
KOBIETA, 23 LAT 7 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

spuchnięte powieki mogą mieć wiele przyczyn, do których zaliczamy m.in.: zapalenie spojówek, reakcje alergiczne, zaburzenia hormonalne, czy zmęczenie oczu (np. w wyniku długotrwałego korzystania z komputera, telefonu, lub czytania przy nieodpowiednim świetle).

Jeżeli taki objaw pojawił się nagle i z dużą intensywnością, a także gdy nie ustępuje samoistnie po kilku dniach lub występują inne symptomy towarzyszące, zalecamy, aby udała się Pani do lekarza celem wykonania odpowiednich badań.

Można także spróbować kilku domowych sposobów na opuchnięte powieki, np. stosować zimne okłady, kompresy, a także unikać ekspozycji na wiatr i słońce.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/obrzek-oka

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.