Uczucie sklejonych powiek i ból oka

Witam , mam uczucie kamyków pod powiekami , jak budzę nad ranem czy w nocy do toalety to tak jakbym miał sklejone powieki i otwarcie oka powoduje ból oka , oczy zaczerwienione , piekące i bolące od około 2 tygodni , kupiłem krople Visine , brałem przez 5 dni ale nie pomogły . Mam 55 lat , noszę okulary około 2 lata temu wymieniłem szkła na mocniejsze minusy i drugie do czytania musiałem kupić , około rok temu zauważyłem że mam zaczerwienione oczy ( żyłki czerwone ) ale oczy nie obolały do teraz

witam,
uczucie piasku pod powiekami w połączeniu z opisywanymi objawami może sugerować stan zapalny spojówek.
Więc proponowałabym wizytę u okulisty.
Dodatkowo polecam krople nawilżające z kwasem hialuronowym do oczu do częstego zakraplania.