Dlaczego tak męczą mnie kołatania?

Witam mam pewien problem i juz nie wiem co mam zrobic od prawie dwóch lat mecza mnie kolatania mam 24 lata nie wiem skąd się wzięły lekarz rodzinny uważa ze to na tle nerwowym ale ja jednak nie jestem do końca przekonana ze to przez to ... Byłam u kardiologa miałam robione EKG , holtera na 24 h i echo i wszystko w porządku a kolatania dalej wystepuja poszlam nawet do psychiatry stwierdził jakies zaburzenia lękowe i przepisał pregamid 2 razy dziennie biorę juz dwa miesiace i dalej to samo ... Dodam ze leczylam jakis czas tarczyce jakies male zmiany ale juz od ponad roku nie biorę na nią leków gdyz wyniki mam w normie tylko magnez i selen 2x dziennie ... A kolatania jak były tak są najczesciej wieczorem gdy juz kladę się do łóżka tak mnie przydusi kilka razy i robi mi się gorąco naprzemian z zimnem potem zasypiam i rano jestem taka wymeczona nic mi się nie chce do tego dochodzą bóle tak jakby pod lewą piersią i lewa łopatka nie wiem jak długo będę się z tym męczyć jeszcze czytalam ze na kolatania dobry jest potas czy taki suplement diety byłby skuteczny ? Kiedyś lekarz przepisał mi Beto 25 ZK i tez nic nie pomogło a czasami było gorzej takze odstawilam od razu.... Co moge jeszcze zrobić ? Aby sobie ulżyć ... ? Te kolatania mnie zamecza... :(
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Szanowna Pani,
równolegle z farmakoterapią zalecana jest psychoterapia poznawczo -behawioralna jako forma leczenia.
Zaburzenia nerwicowe, związane ze stresem i pod postacią somatyczną często objawiają się np. tachykardią (przyspieszonym biciem serca) i podwyższone ciśnienie krwi, inne objawy to; nerwobóle, uczucie zdenerwowania, drżenie, napięcie mięśniowe, pocenie się, zawroty głowy, ucisk w klatce piersiowej, klucha w gardle, suchość w jamie ustnej, problemy gastryczne, przyspieszony oddech w wyniku pobudzenia układu autonomicznego (współczulnego). Lęk jest reakcją pojawiającą się w sytuacji, w wyniku interpretacji przez osobę zagrożenia, wyróżniamy aspekt; poznawczy (myśli, wyobrażenia), fizjologiczny (doznania w ciele) oraz behawioralny (odnosi się do zachowania).
Wszystkie te czynniki wzajemnie na siebie oddziaływają wywołując stany lękowe. Aspekt fizjologiczny jest instynktem samozachowawczym, czyli reakcją organizmu w odpowiedzi na zagrożenie, mobilizuje organizm do walki lub ucieczki, w wyniku pobudzenia układu współczulnego (autonomicznego). Aspekt poznawczy bazuje na myślach, wyobrażeniach o treści negatywnej, występuje pierwotnie w stosunku do emocji i aspekt behawioralny - to są przejawiane zachowania, Lęk można zniwelować na dwa sposoby: zmniejszając poczucie zagrożenia (farmakologicznie) lub zwiększając wiarę we własne umiejętności radzenia sobie z trudną sytuacją. Pomocny jest trening relaksacyjny; kiedy jesteśmy fizycznie zrelaksowani – następuje odprężenie psychiczne i odwrotnie, gdy psychicznie się zrelaksujemy – nastąpi odprężenie fizyczne. W Pani przypadku zalecana jest psychoterapia poznawczo - behawioralna, techniki relaksacyjne, psychoedukacja, która pomoże zrozumieć mechanizm powstawania objawów.
Pozdrawiam serdecznie

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Dlaczego szybciej się męczę?

Dzień dobry. Od ok. roku szybciej się męczę, po powrocie z pracy muszę się położyć i zdrzemnąć, zanim zacznę robić coś innego. Często nie mam tak po prostu sił na robienie czegokolwiek. W dzieciństwie wykryto u mnie drobną wadę serca ale nie jestem pod opieką kardiologa. Mój puls zawsze był niski, około 45-50 uderzeń na minutę ale od kilku miesięcy spadł do około 36-39 uderzeń na minutę (nie ćwiczę wyczynowo, nie biegam itd.). Czy niesie to za sobą jakieś ryzyko np. nagłej śmierci czy raczej obniża to "tylko" wydolność mojego organizmu?
KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Dlaczego tak bardzo męczę się przy chodzeniu?

Witam od paru miesięcy strasznie się męczę przy chodzeniu i każdej innej czynności do tego serce mi lata strasznie i męczą mi się strasznie nogi podczas chodzenia badania tarczycy są ok. nie wiem co robić o co prosić lekarza proszę o podpowiedź.
KOBIETA, 46 LAT ponad rok temu
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty