Dlaczego test na HPV jest dodatni po wymrażaniu kłykcin?

W listopadzie miałam wymrażane kłykciny, było ich bardzo dużo, zbagatelizowałam temat i ciężko mi określić kiedy właściwie się pojawiły. Po 2 sesjach bardzo szybko zniknęły i nie było żadnych nawrotów. Odczekałam 3 miesiące i zrobiłam test na obecność wirusa i wynik jest niestety dodatni - typ 6. Czy był to zbyt krótki okres aby organizm miał szansę go zalczyć? Co powinnam dalej robić? Leczenie? Powtórzenie badań za jakiś czas?

Lek. Tomasz Budlewski

A jakie to był badanie? Konieczna jest wizyta u lekarza ginekologa, pobranie wymazu z szyjki macicy i ustalenie postępowania diagnostyczno-terapeutycznego.