Dlaczego tydzień ciąży nie zgadza się z miesiączką?

Zawsze mialam regularne miesiączki. Miesiączka w październiku spóźnia się ok. Tygodnia. Czyli dostałam ok. 10 października. 2 grudnia byłam na usg zarodek 5 mn lekarz stwierdził 6 tydzień. Serce bije 111. Dlaczego tydzień ciąży nie zgadza się z miesiączka? Dodam że od początku ciąży nie bolą mnie piersi

Witam,
określenie wieku ciążowego na podstawie USG jest szacowane, nie jest dokładne co do dnia.
Aczkolwiek to najbardziej wiarygodna metoda pomiaru wieku ciążowego i to jej się należy trzymać.

pozdrawiam