Dlaczego w ciągu dnia cukry bywają mniejsze niż na czczo?

Mam jeszcze jedno pytanie w sprawie poziomów cukru. Na czczo jestem w przedziale 96-100, najczęściej raz było 89. 2 Godz po posiłku 102 i zauważyłem że cukry w ciągu dnia minimum 2 godz po posiłku są w granicach do 114 nigdy nie miałem więcej ale czasami zauważam że pojedzeniu jest wynik np 95 a na czczo był np 100. Dlaczego w ciągu dnia cukry bywają mniejsze niż na czczo?Oczywiście od miesiąca jestem na diecie tak jak lekarz kazał, nie przyjmuje żadnych leków cukrzycowych.

Zależy to od wielu czynników, np. od wydzielania insuliny w odpowiedzi na przyjmowanie węglowodanów oraz na syntezę glukozy w wątrobie. Szczegóły do poczytania na portalu monitorujcukrzyce.pl