Dlaczego w nocy pojawiają się u mnie swędzące plamy na skórze?

Od jakiegoś czasu wyskakują mi plamy na skórze w różnych miejscach i różnych kształtach najbardziej w nocy. Na rękach pod piersiami na ramionach na łokciach są swędzące bardzo i mają różna wielkość małe duże,. Nie zmieniłam żadnego środka do prania nie zmieniłam diety raczej odzywam się zdrowo nie piję. Jestem załamana boję się iść spać bo rano wstaje cała wyspana ale w ciągu dnia plamy znikają są na początku tak jak by podskórne nie widocznie następnie robia się czerwone bardzo swędzą.

Dzień dobry Pani,

zalecam udać się do lekarza dermatologa, aby mógł zobaczyć Pani skórę i wdrożyć odpowiednie leczenie.

Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia :)

Dr Izabela Lenartowicz

Dzień dobry,

Jeżeli zmiany nasilają się w nocy to może należy pomyśleć o materiale z którego wykonana jest pościel, wypełnienie poduszki, kołdry, a taże czy nie zakupiła Pani ostatnio np nowej piżamy. Warto wykonać dokumentację fotograficzną zmian na skórze , a następnie udać się do lekarza Dermatologa celem badania. Jeżeli zmianą towarzyszy świąd, któy nasila się w nocy warto będzie uzupełnić badanie o dermatoskopię celem wykluczenia infekcji świerzbowcem.

Dr Bartosz Woźniak