Dlaczego w polu widzenia pojawia się plamka?

Witam. Trzy razy doświadczyłam czegoś dziwnego i trapi mnie pytanie o co chodzi. Leżę oglądam telewizję czuje się ok nagle na środku pola widzenia zaczynam mieć jakąś plamkę przez którą gorzej widzę obraz, z minuty.na minutę jest ona coraz większa aż w końcu tak nie wyraznie widzę rzeczywistosc że dochodzi do tego dziwne uczucie jakbym nie była "tam gdzie jestem" , zaczynają pocić mi się ręce a jednocześnie są całe spocone. To trwa kolejne kilka minut muszę zamknąć oczy bo mam wrażenie że za chwilę stracę przytomność.
KOBIETA, 26 LAT 8 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

opisane przez Panią objawy, takie jak pojawienie się plamki w polu widzenia, utrata ostrości wzroku, oraz uczucie odrealnienia, mogą wskazywać na różne potencjalne przyczyny. Najczęściej wskazuje to na aurę migrenową, która pojawia się przed silnym bólem głowy.

Powinna się Pani udać z tym do lekarza, który zleci odpowiednie badania. Jeżeli problemy z migreną zostaną wykluczone, warto wykonać badanie wzroku i sprawdzić się pod kątem zaburzeń o podłożu emocjonalnym (np. nerwica, czy zaburzenia lękowe).

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/aura-migrenowa

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.