Zapytaj lekarza

7 4 0 , 3 5 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego wciąż nie mam okresu? Ile mam czekać?

Witam. Jestem kobietą, mam 27 lat. Miesiączkuję regularnie co 27-28 dni, nie biorę tabletek antykoncepcyjnych, ale używamy prezerwatyw. 18 grudnia skończył się okres, do dziś nie mam okresu. Dziś jest 7 luty, więc okres spóźnia się 3 tygodnie. Byłam u lekarza 31 stycznia, dostałam luteinę ale nadal nic. Kiedy miałam dostać okres czyli ok.15 stycznia to od ok 12 stycznia współżyłam bez zabezpieczenia parokrotnie. Czy mam znów iść do lekarza, czy czekać na okres? Jeśli tak, to ile? Luteinę brałam przez 7 dni. Lekarz nie stwierdził ciąży.    

KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Pierwsza wizyta ginekologiczna przed antykoncepcją

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy serdecznie!

Najczęstszą przyczyną braku miesiączki, u kobiet dotychczas regularnie miesiączkujących i prowadzących aktywne życie seksualne jest ciąża. Zdecydowanie powinna Pani zatem wykonać test ciążowy. Powinien być wiarygodny już 10-14 dni po stosunku. Proszę bowiem pamiętać, że zarówno badanie ginekologiczne jak i USG nie są w stanie wykryć wczesnej ciąży. Jeżeli test dwukrotnie w odstępie kilku dni wyjdzie negatywny, proszę skonsultować się ze specjalistą ginekologiem, który zdiagnozuje brak miesiączki.
 

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy