Dlaczego wiecznie tyję?

Witam.Od około półtora roku bardzo tyje.Uprawiam sport,dobrze się odżywiam.W ciągu tego czasu przytylam 20kg.Tsh wynosi prawie 4(3,94) a ,ft3 i ft4 jest w normie.Wlosy wypadają garściami, wiecznie śpię i mam inne typowe objawy. Glukoza na czczo raz wyszła 122, drugi raz 100 a po dwóch godz 100,02.Mam 20lat,160cm i ważę 73,waga rośnie mimo dobrego odżywiania i sportu.Mam się martwić tym tsh?Czytałam, że młoda kobieta powinna mieć jednak mniejsze.

Powinna Pani się udać do endokrynologa.Pani wyniki i parametry sugerują niedoczynność tarczycy. W Pani wieku TSH powinno być w granicach 2,5-3. Dodatkowo towarzyszące symptomy również potwierdzą moją sugestię. Może być to przyczyna przybierania na masie ciała, jednak mogą pojawiać się też niezauważalne przez Panią błędy żywieniowe, które potęgują ten proces.

Pozdrawiam
Dietetyk, Marianna Hall
Centrum Dietetyki Nutrado (www.nutrado.pl)