Dlaczego zlecono wykonanie badania USG po 7 dniach - czy ciąża się prawidłowo rozwija?

Witam, jestem w ok 5 tygodniu ciąży. Ostatnią miesiączkę miałam 23 maja 2011r. Badanie betaHCG wynik: 1385,0 mlU/ml, badanie powtórzone po 3 dniach - wynik: 3706,0 mlU/ml. Badanie USG: W jamie tyłozgiętej macicy uwidoczniono GS o wymiarze 5,1 mm wewnątrz YS 3 mm zarodka oddzielnie nie uwidoczniono.
Zalecono powtórzenie badania USG po 7 dniach. Proszę o odpowiedź, czy to oznacza ciążę, która się nie rozwija czy badanie było wykonane zbyt wcześnie, aby zarodek mógł być widoczny?

Witam serdecznie!

Wg daty ostatniej miesiączki w dniu dzisiejszym jest Pani w 6 tyg. i 1 dniu ciąży. Jest to termin, w którym powinien być widoczny zarodek. Powinna być także słyszalna czynność serca maleństwa.

Niestety nie wspomina Pani, jak wyglądały Pani cykle przed ciążą. Czy były regularne i ile mniej więcej trwały. Jeżeli miesiączkowała Pani nieregularnie lub cykle były dłuższe niż standardowe 28 dni, to do zapłodnienia doszło najprawdopodobniej znacznie później. W takiej sytuacji ciąża jest młodsza niż wskazuje na to data ostatniej miesiączki i zarodek może być jeszcze niewidzialny.

Wyznaczona wizyta kontrolna jest działaniem rutynowym. W ciągu kilku następnych dni zarodek będzie rozwijał się dalej. Jeśli ciąża rozwija się prawidłowo, już za tydzień usłyszy Pani po raz pierwszy bicie serduszka. Proszę być dobrej myśli. Jest duża szansa, że wszystko zakończy się pozytywnie. Przytoczone wyniki badania betaHCG ukazują ponad dwukrotny wzrost stężenia hormonów w przeciągu 2 dni, co zawsze jest dobrym czynnikiem rokowniczym młodej ciąży.

Pozdrawiam