Długa i krwotoczna miesiączka u 50-latki

Witam,mam 50 lat i od 2 miesięcy problem z długą i krwotoczną miesiączką,trwała 12 dni poszłam do lekarza,dał Microgynon21 i kazał usunąć macicę bo już mi przecież niepotrzebna!To było miesiąc temu,okres dostałam w przerwie 7-dniowej i znowu piątego dnia cyklu okres wieczorem bardzo się nasilił jasno czerwona krew zaczęła lecieć co robić?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Może warto skonsultować się z innym ginekologiem.
W okresie okołomenopauzalnym mogą występować bardzo duże krwawienia. Jeśli leczenie farmakologiczne nie przynosi rezultatów, wtedy rozważa się leczenie zabiegowe, gdyż przewlekle utrzymujące się nasilone krwawienia mogą doprowadzić do anemii i poważniejszych powikłań.