Długie patrzenie się w jedno miejsce u niemowlaka

Moja córka ma 7 miesięcy. Od jakiegoś czasu patrzy w dwa punkty w pokoju (w stronę drzwi i w stronę szafy) bardzo długo i potem się uśmiecha tak jakby ktoś tam był. Czy takie zachowanie jest normalne? Czy może faktycznie ona kogoś tam widzi?

Witam. Takie zachowania dziecka mogą być zupełnie normalne niekiedy jednak mogą świadczy o zaburzeniach neurologicznych z związku z czymczym dziecko powinien ocenić pediatra.

u dzieci czasami obserwuje się tzw. wyłączenia ( tak jak pani opisuje) są one czasem wyrazem zaburzeń czynności mózgu, należy przeprowadzić badanie neurologiczne , EEG, nagrać opisywane zachowanie na telefon i pokazać neurologowi podczas wizyty. Należy obserwować kiedy takie zachowania się nasilają , czy są jakieś inne powtarzające się zachowania, tiki? napinania? oczopląs? senność?