Co zrobić z moim lunatykowaniem?

Lunatykowanie - w nocy coraz częściej siadam na łóżku i wstaje z niego szukając czegoś. Robię to świadomie, narzeczony w nocy budzi mnie i pyta się co robię ja normalnie odpowiadam mi, że szukam czegoś. Pewnej nocy wstałam z łóżka i szukałam w szafie gniazdka przewracajac wszystkie ubrania w szafie. Nie wiem po co nawet. Normalnie odpowiadam na pytania, które są zadawane mi. Raz miałam taką sytuację że wstałam i szukałam drzwi wyjściowych z pokoju było ciemno nie wiedziałam gdzie są drzwi, przy ścianie w tą i z powrotem przez średnio 10 minut zanim znalazłam drzwi. Wychodząc z pokoju kierowałam się do drzwi wyjściowych z mieszkania gdy nagle całkowicie się ocknęłam, że coś jest nie tak. Obawiam się, że kiedyś wyjdę z mieszkania może nie teraz bo jakoś w pewnym momentach zaczynam kontrolować się że coś jest nie tak po dłuższej chwili lub gdy ktoś ze mną rozmawia. Nie spożywam alkoholu ani żadnych leków. Do pracy chodzę normalnie od poniedziałku do piątku na tą samą godzinie. W rodzinie nie było takich przypadków. Czy w takiej sytuacji już trzeba iść z wizytą do jakiegoś specjalisty? Od kilku lat mam ten problem. Jestem osobą przed 30 rokiem życia.

Witam! Badanie neurologiczne i ew. konsultacja w Poradni Zdrowia Psychicznego. Niewątpliwie konieczne diagnostycznie jest EEG ( wskazane po bezsennej nocy lub wideo-eeg). Sennowłóctwo, czyli lunatykowanie może towarzyszyć różnym zaburzeniom, najczęściej jest wiązane z nerwicą (histerią) lub padaczką. Najczęściej występuje u dzieci i z tego się wyrasta lub nie i wówczas trzeba leczyć. Powodzenia W. Ł.