Długotrwały kaszel u 5-latki

Witam bardzo serdecznie, niepokoi mnie kaszel mojego dziecka dziewczynka ma 5 lat, ten kaszel utrzymuje się bardzo długo 3 tygodnie i jest przeraźliwy , leczenie antybiotykami nic nie pomaga. Wygląda na alergiczny, ale na niektóre rzecz już miała robione testy (pyłki itp.) i jest wszystko w porządku. Co to może być i do jakiego lekarza się udać i jakie testy zrobić. Bardzo proszę o radę.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W przypadku kaszlu utrzymującego się przez długi okres czasu warto udać się z dzieckiem do specjalisty pulmonologa dziecięcego. Odpowiednie skierowanie wystawi lekarz rodzinny.