Problem z oddychaniem, katar oraz kaszel

Witam, mam problem z oddychaniem, katar oraz kaszel. Nie czuje się przeziębiony tylko bardziej jak bym coś miał z płucami. Jestem rozpalony na twarzy mam wysokie ciśnienie 160 na 100, 68 puls do tego w przychodzi miałem robione testy na cukier o godz 17 wyszło 140 później zrobiłem sobie taki test wyszło 156. Lekarz dał skierowanie do pulmonologa i zapisał mi lek : Ventolin - Który zupełnie nic nie pomógł - do tego jestem nerwowy proszę o poradę czy nie muszę się udać do szpitala

Michał Springer

Witam, objawy opisywane przez Pana wskazują najprawdopodobniej na przyczynę infekcyjną lub alergiczną dolegliwości. Wartości glikemii robione o dowolnej porze dnia nie wskazują na cukrzycę, ale na zachwianą gospodarkę cukrową. Należy wykonać dalszą diagnostykę w tym kierunku (badanie OGTT). Wysokie ciśnienie jeżeli będzie się utrzymywać, może wymagać leczenia farmakologicznego. Niestety bez dokładniejszego zbadania nie jestem w stanie zróżnicować dolegliwości ze strony układu oddechowego. Jeżeli zapisany lek nie pomaga, proszę udać się do lekarza celem weryfikacji diagnozy oraz ewentualnej zmiany leczenia. Pozdrawiam.