Do jakiego lekarza udać się z problemem rosnących piersi?

Dzień dobry!Chciałbym się dowiedzieć do jakiego lekarza udać się z problemem rosnących piersi dodam iż przyjmuję duże dawki sterydów wziewnych na astmę a od czasu do czasu metypred i dexawen.Mam dużą wagę ciała przy wzroście 1,80 waga 110 kg.,wiek 18 lat.Do jakiego lekarza mogę się z tym udać i czy da się ten problem zlikwidować.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, powiększenie piersi wynika z przyrostu masy ciała., który często jest działaniem niepożądanym leków zawierających glikokortykosteroidy : metypredu i dexavenu. Proszę stosować zbilansowaną dietę z ograniczeniem tłuszczy i zażywać systematycznej kilkudziesięciominutowej aktywności fizycznej. W doborze diety pomocny może być dietetyk. Pozdrawiam.