Zaburzenia miesiączki u osoby chorej na toczeń

witam. Jestem chora na toczeń, jednak mam w tym momencie uciszenie choroby a wyniki są zadowalające. Jednak od kilku dni niepokoi mnie fakt, że nie dostałam miesiączki w terminie. test ciążowy wychodzi negatywny, ja natomiast mam słaby apetyt, bóle pleców, często oddaje mocz, do tego większe piersi i przyrost wagi mimo braku apetytu. Czy biorąc leki przeciwbólowe diclac i steryd metypred wynik testu mógł wyjść negatywnie a ja mogę być w ciąży?

Lek. Tomasz Budlewski

Leki raczej nie mają wpływu na wynik testu ciążowego. Ale tego rodzaju testy nie mają 100% skuteczności. Proponuję dla pewności wykonać badanie poziomu beta hcg z krwi i następnie udać się do lekarza ginekologa.