Ryzyko ciąży przy stosowaniu sterydów MTX

witam :) od miesiąca przyjmuję sterydy MTX, tygodniowa dawka 25mg czy po tak krotkim braniu tego sterydu mogę przestać miesiączkować? wyczytalam, ze ten lek moze wplynac na brak miesiaczki. Miesiaczka spoznia mi sie juz 10 dni i nic nie wskazuje na to by miała się pojawić, testy ciążowe robiłam dwa razy ale wyszły negatywne. Mimo tego, ze testy wyszly negatywnie mam z mężem pewne obawy bo bardzo często oddaje mocz i miewam ukłucia w okolicach prawego jajnika. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie i jak najszybciej wykonać badanie beta hcg z krwi i koniecznie udać się do lekarza ginekologa lub lekarza prowadzącego ciążę.