Do kiedy będę bezpieczna?

Chcę skończyć branie pigułek N*** jaki dzień będzie ostatnim bezpiecznym, jeżeli nie rozpocznę kolejnego opakowania?  Czy będzie to miało jakieś skutki negatywne?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Kończąc przyjmowanie tabletek hormonalnych, będzie bezpieczny czas przerwy wyrównawczej oraz do około 8-9 dnia następnego cyklu (to jest margines bezpieczeństwa - czas przeżycia plemników względem terminu owulacji, zakładanego na 14 dzień cyklu).

Bywa tak, że regularne cykle owulacyjne nie wracają od razu po zakończeniu antykoncepcji (może tak być przez 3-6 miesięcy), ale nie da się przewidzieć, w jakiej Pani będzie grupie. Nie sprecyzowała Pani, o czego negatywne skutki chodzi. Jeżeli o odstawienie antykoncepcji - to będzie na pewno więcej pozytywnych skutków dla zdrowia.

Serdecznie pozdrawiam!