Zapomniana tabletka a skuteczność tabletek antykoncepcyjnych

Witam, zapomniałam tabletki. Zawsze biorę je o 21. Tym razem zapomniałam o niej, przypomniałam sobie dopiero nastepnego dnia o 11 rano (czyli po upływie 12 godzin), i ją wziełam. Pózniej wieczorem wzięłam nastepną w kolejności z opakowania o stałej porze (21)! Czy w tej sytacji jestem bezpieczna, czy do rozpoczecia następnego opakowania mam się dodatkowo zabezpieczać? Proszę o odpowiedź...

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Nie wiem, w którym tygodniu cyklu zdarzyło się Pani zapomnieć tabletki - od tego zależy postępowanie. Proszę sięgnąć do ulotki swoich tabletek - na pewno jest tam napisane krok po kroku, co należy zrobić...

Ogólnie rzecz biorąc, można zrobić tak: zastosować dodatkową antykoncepcję do rozpoczęcia nowego opakowania, a nawet przez 7 pierwszych dni stosowania pigułek z nowego opakowania.

Pozdrawiam!