Dodatkowe skurcze serca przy nerwicy lękowej

Witam mam pyt. odnosnie dodatkowych skurczy serca. Mialem robionego holtera 24h i 2x echo serca wszystko ok tylko w echu raz wyszlo pogrybialy PPM ze sladowa fala zwrotna do LK.Dodam ze cwicze na silowni.Kardiolog po zbadaniu serca powiedzial ze nie ma sie czym martwic ale troche mnie niepokoja te dodatkowe skurcze. Odczuwam je w ilosci do max 30 dziennie( czytalem ze nawet do 500 to norma). Mam zdiagnozowana nerwice lekowa ktora lecze. Czy nerwica moze powodowac te skurcze i czy sa one grozne?

Witaj,
jako terapeutka czytam w Twoim liście niepokój,co do objawów sercowych,które utożsamiasz z wysiłkiem na siłowni mimo,że lekarz uważa Cię za osobę zdrową.Taki problem od strony psychologicznej może się wiązać z konfliktem emocjonalnym,nie zagrożeniem zdrowia.Proponuję ,byś popracował nad samooceną i swoimi doświadczeniami skojarzonymi z siłownią i być może sytuacją niepewności,jaka powstaje w róznych okolicznościach.To bardzo ważne zagadnienie dla młodego człowieka.
Pozdrawiam serdecznie.