Dodatni wynik badania HBsAg w ciąży

Witam. Jestem w 37 tygodniu ciąży i otrzymałam wynik HBsAg dodatni. Prędzej to samo laboratorium wykryło u mnie HCV dodatni ale to zostało wykluczone w poradni specjalistycznej. Ze względu na niewiarygodność laboratorium powtórzyłam badania na HBsAg w innym laboratorium i również otrzymałam wynik dodatni. Zostałam skierowana od ginekologa do lekarza rodzinnego i do sanepidu ale mam czekać pół roku na ponowne badanie. Czy z takim wynikiem nie powinnam zostac skierowana do poradni chorob zakaźnych

Magdalena Mroczek

Ważne jest zgłoszenie tego faktu ginekologowi przy porodzie, bo u noworodka musi zostac od razu po porodzie podjęte leczenie.