Dojrzewanie 9-letniej dziewczyny a konsultacja ze specjalistą

Witam , mam problem i nie wim co robic? u mojej 9-letniej córki od czasu wakacji zaczęly powiększac sie piersi, ostatnio zauwazylam ze zaczyna sie mocno pocic pod pachami tak jak osoba dorosła a na bieliźnie widzę małe upławy .Mam wrazenie ze zaczęła sie dośc szybko rozwijac jak na swoj wiek. Dodam ze jest ,,Wyrosniętą" dziewczynką. Czy mam cos z tym robić i konsultowac to u lekarza specjalisty?

Lek. Tomasz Budlewski

Tak konieczne jest badanie lekarskie. Proponuję udać się do pediatry, po badaniu będzie można określić konieczność dalszych badań oraz konsultacji. Być może konieczne będzie udanie się do endokrynologa dziecięcego.