Dokuczliwy ból mięśni klatki piersiowej i ramienia

witam, najprawdopodobniej od wysilku fizycznego (praca zawodowa), odczuwam dokuczliwy, czasem bardzo intensywny ("Falujacy")bol prawego miesnia klatki piersiowej, przenoszacy sie na lopatke i ramie. odczuwam rowniez drentwienie ramienia, przed ramienia i dloni. 5 dniowy odpoczynek nie pomogl, bol nawraca i nasila sie, czy udac sie do specialisty, czy bardziej sie oszczedzac i to nic powaznego? w mojej pracy nie w chodzi w gre "chorobowe" nie zarobie na rodzine, prosze o pomoc Kamil 24lata

Lek. Magdalena Pikul

Witam. W Pana przypadku proponuję konsultację ze specjalistą. Wydaje się że najlepszym rozwiązaniem byłaby zmiana charakteru pracy ale jeśli nie ma takiej możliwości to warto porozmawiać z ortopedą jak zminimalizować objawy.