Dolegliwość polegająca na strzelaniu w stawach

witam! Mam pytanie dot. mojego taty. Od ponad 5 lat a czasem to się nasilała dolegliwość polegająca na strzelaniu w stawach. Na początku było to delikatne ale z czasem stało się to uciążliwie oraz bardzo bolesne.Były wykonane badania ob, reumatyczne, rakowe, tarczyca a nawet na pasożyty ale wszystkie są w normie. Tylko na boleriozę wyszły ale te przestarzałe. Ortopeda twierdzi ze to już wiek (lat 65) a ja sie nie zgadzam ale nie wiem gdzie sie udać i w jakim kierunku iść?Pomocy z góry dziękuje.

Szanowny Panie,
Objawy związane ze "strzelaniem" w stawach w wieku 65 lat mogą wynikać z chondropatii czyli uszkodzenia chrząstki stawowej. Jeżeli wszystkie wyniki labolatoryjne są ujemne sugeruje konsultację u specjalisty ortopedy celem leczenia.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu