Drapanie po twarzy i ramionach do krwi a nerwica u 23-letniej znajomej

Znajoma (23l.) drapie sie od dzieciństwa po twarzy i ramionach az do krwi Później maskuje to pudrem lecz ślady nadal są widoczne.Jej matka jest niepełnosprawna intelektualnie ojciec się nią nie zajmował wcale tzn. nieprzyznawał się do niej,wychowywała się w rodzinie zastępczej wraz z matką. Jak można leczyć tą nerwicę i czy to schorzenie przewlekłe

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Witam, W tym przypadku zalecam skorzystanie z profesjonalnej pomocy psychologicznej/ psychoterapeutycznej, która dostępna jest prywatnie bądź w ramach funduszu NFZ np. w Poradniach Zdrowia Psychicznego. Radzenie sobie samodzielnie niestety prawdopodobnie okaże się nieskuteczne. Kontakt ze specjalistą nie tylko spowoduje znalezienie źródła problemu, odnalezienie skutecznych sposób radzenia sobie, ale przede wszystkim podniesie jakość życia.
Pozdrawiam,

Małgorzata Mazurek