Toksyczny związek a terapia małżeńska

Jestem w toksycznym związku od 10 lat. Ciągle czuję kontrolę, wybuchy gniewu, moje przepraszanie, moją niską samoocenę. Żona nie chce poddać się terapii. Po jednym spotkaniu zrezygnowała. Co dzień jestem ten zły (chociaż z jej wypowiedzi wynika, że prze ze mnie ona czuje się niekochana). Staram się powrócić, ale nie ma z jej strony pozytywnego myślenia. Walczyć czy się rozwieść?

Niestety, na takie pytanie tylko Pan może sobie odpowiedzieć.
Psycholog może Panu pomóc spojrzeć na problem z różnych stron i poszerzyć perspektywę, jednak decyzja zawsze będzie po Pana stronie.

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Witam, W tym przypadku zalecam skorzystanie z profesjonalnej pomocy psychologicznej/ psychoterapeutycznej, która dostępna jest prywatnie bądź w ramach funduszu NFZ np. w Poradniach Zdrowia Psychicznego. Radzenie sobie samodzielnie niestety prawdopodobnie okaże się nieskuteczne. Kontakt ze specjalistą nie tylko spowoduje znalezienie źródła problemu, odnalezienie skutecznych sposób radzenia sobie, ale przede wszystkim podniesie jakość życia.
Pozdrawiam,

Małgorzata Mazurek